Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze - Korpus wsparcia seniorów

Informacje

centrum Miedzianej Góry

Budynek węgielni

Mur oporowy w Bobrzy z lotu ptaka

Mur oporowy i staw

Giełda samochodowa na torze Kielce w Miedzianej Górze

Mur oporowy w Bobrzy z lotu ptaka

Korpus wsparcia seniorów

Artykuły

 • Korpus wsparcia seniorów - edycja 2024

  Gmina Miedziana Góra, aby sprostać potrzebom seniorów, złożyła zapotrzebowanie na środki w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2024 – Moduł II. Głównym celem tego programu jest poprawa bezpieczeństwa oraz umożliwienie samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Realizatorem tego zadania jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze, a program został sfinansowany ze środków dotacji celowej z budżetu państwa oraz ze środków własnych Gminy Miedziana Góra.

  Adresatami Programu mogą być mieszkańcy Gminy Miedziana Góra w wieku 65 lat i więcej, którzy mają trudności z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym życiu.

  Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2024 – Moduł II proszone są o zgłoszenie się do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze, znajdującej się pod adresem: ul. Urzędnicza 11A, 26-085 Miedziana Góra.

  W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności z wypełnieniem karty zgłoszenia, prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami GOPS Miedziana Góra pod numerem (041) 303 19 70 ww. 24, w godzinach od 7:30 do 15:30.

   

  Czytaj Więcej o: Korpus wsparcia seniorów - edycja 2024
 • Podsumowanie realizacji programu "Korpus Wsparcia Seniorów" - Moduł II

  Gmina Miedziana Góra wychodząc naprzeciw potrzeb seniorów w swoim obszarze, zainicjowała działania mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa oraz umożliwienie samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. W ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” - Moduł II, realizowanego w roku 2023, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze podjął się zadania zapewnienia dostępu do tzw. „opieki na odległość”. Projekt ten został sfinansowany ze środków dotacji celowej z budżetu państwa oraz ze środków własnych Gminy Miedziana Góra.

  Głównymi adresatami Programu byli mieszkańcy Gminy Miedziana Góra w wieku 65 lat i więcej, którzy z różnych powodów mieli trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, zarówno ze względu na stan zdrowia, jak i brak odpowiedniej opieki w codziennym życiu. Program ten był skierowany zarówno do osób prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe, jak i tych mieszkających z rodziną, które nie mogły zapewnić im stałej opieki.

  W trakcie realizacji Programu w roku 2023, 25 osobom zapewniono nieodpłatny dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Opaska ta była połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co stanowiło istotne wsparcie zarówno dla seniorów, jak i ich rodzin. Dzięki temu rozwiązaniu, seniorzy mieli możliwość funkcjonowania w swoim lokalnym środowisku w sposób bezpieczny i komfortowy. W sytuacji nagłego zagrożenia życia lub potrzeby pomocy, wciśnięcie guzika alarmowego na opasce umożliwiało nawiązanie połączenia z dyspozytorem, który podejmował odpowiednie działania. W zależności od sytuacji, dyspozytor mógł poprosić o interwencję najbliższych otoczenia seniora lub wezwać służby ratunkowe, co przyczyniało się do szybkiej i skutecznej interwencji.

  Poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancja szybkiej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia czy życia stanowiły priorytet nie tylko dla samych seniorów, lecz również dla ich rodzin i bliskich. Działania podejmowane w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” - Moduł II, stanowią istotny krok w kierunku poprawy jakości życia osób starszych w Gminie Miedziana Góra.

   

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie realizacji programu "Korpus Wsparcia Seniorów" - Moduł II
 • Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 - Moduł II

   

  Gmina Miedziana Góra wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów pozyskała środki w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2023 – Moduł II, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Realizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze. Program został sfinansowany ze środków dotacji celowej z budżetu państwa oraz ze środków własnych Gminy Miedziana Góra.
  Adresatami Programu mogą zostać mieszkańcy Gminy Miedziana Góra w wieku 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu.

  Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2023 – Moduł II proszeni są o zgłoszenie się do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze, ul. Urzędnicza 11A, 26-085 Miedziana Góra.

  W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności z wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami GOPS Miedziana Góra  
  pod numerem

  (041) 303 19 70 ww. 24

   

  Czytaj Więcej o: Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 - Moduł II